Mistrzostwo to ciągła praca u podstaw. Doskonalenie każdego elementu: dobycia, pracy na przyrządach i języku spustowym, manualnej obsługi broni, czy wreszcie przenoszenia ognia z celu na cel i ruchu. Tutaj nie ma drogi na skróty i zawsze jest dużo do poprawy niezależnie od poziomu na którym jesteś. Doskonalenie platformy strzeleckiej powinno być priorytetem dla każdego strzelca który poważnie myśli o swoim rozwoju!

Dlatego też program szkoleniowy który prezentuję nosi wspólną nazwę MBS - Mastering Basic Skills. Niech was to nie zmyli - to nie szkolenia dla początkujących, ale zarówno początkujący jak i zaawansowany strzelec wyniesie z nich bardzo dużo...

Program szkoleniowy MBS jest podzielony na 3 etapy:

MBS L1 to szkolenie dla wszystkich niezależnie od stopnia zaawansowania. Na tym szkoleniu dowiesz się jak zbudować lub udoskonalić swój system strzelecki. Jak skutecznie pracować na języku spustowym, jaka jest różnica pomiędzy resetem, szybkim resetem i trigger prep. Poznasz wszystkie szczegóły dotyczące różnych technik trzymania i kontroli broni takich jak clamshell, power grip czy technika hybrydowa gdzie mieszam te style łącznie z c-clamp dla zachowania maksymalnej kontroli.

Nauczysz się jak kontrolować odrzut z nadgarstków,  zachowywać szybkość i precyzję podczas strzelania na dużym dystansie itd.

MBS L2 to szkolenia dla strzelców na poziomie minimum średnio-zaawansowanym. Szkolenie L2 ma swoje dwie równoległe edycje - Szybkość i Precyzja to szkolenie L2 gdzie pracujemy nad aspektami technicznymi na torach, natomiast Skills&Drills to szkolenie na otwartej osi gdzie każdy ze szkolonych uczy się jak doskonalić swoje umiejętności szybkości i precyzji na zwykłej strzelnicy przy wykorzystaniu minimalnej ilości celi i prostego ich układu. Te szkolenia są w układzie równoległym, więc można zacząć od każdego z nich bez wpływu na spójność zdobywanej wiedzy.

MBS L3 to szkolenie tylko dla zaawansowanych - jedyne takie szkolenie w programie Mastering Basic Skills. Warunkiem uczestnictwa jest pozytywna weryfikacja na przynajmniej jednym szkoleniu L2 ze względu na charakter i trudność wykonywanych ćwiczeń.

Na tym etapie pracujemy między innymi nad strzelaniem w pozycjach wymuszonych, manualną obsługi bronią jedną ręką łącznie z wymianami magazynków, usuwaniem awarii itp. Wymaga to bardzo dobrego obycia z posiadaną bronią i wypracowanej już wcześniej stabilnej platformy strzeleckiej. 

UWAGA: Biorąc udział w kolejnych poziomach uczestnicy wcześniejszych szkoleń serii MBS zyskują zniżki względem ich ceny rynkowej i mają pewność zbudowania spójnego systemu strzeleckiego dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb.